چای به (دمنوش به) و خواص دارویی و تغذیه ای آن

چای به (دمنوش به) و خواص دارویی و تغذیه ای آن

" به " میوه ای بهشتی و دارای خواص بسیار است. اما نگهداری آن در همه فصول مستلزم داشتن سردخانه و مشکل است . اما استفاده از برگه های آن که بروش مناسب خشک شده اند بصورت چای یا دمنوش، خالی از لطف نیست. دمنوش (چای ) به سلسبیل فرآوری از میوه تازه ” به ” بدون هیچگونه افزودنی و صد درصد طبیعی می باشد.

یکی از نوشیدنی های مورد علاقه ما ایرانی ها, چای است. ما معمولاً چای را در  وعده های غذایی و یا به عنوان میان وعده تفریحی عصرانه به همراه کیک, بیسکوییت و غیره مصرف میکنیم. تا پیش از این معمولا منظور از چای، همان چای سیاه بود، اما در چند سال اخیر به همت متخصصان و تولیدکنندگان ایرانی انواع چای یا دمنوش در بازار ایران عرضه شده است، مثل چای به, چای سیب, چای نعنا و ... هر کدام از این دمنوش ها دارای خواص دارویی و تغذیه ای خاص خودشان هستند.

برای تهیه چای به سلسبیل در بسته بندی 500 گرمی عالی و بهداشتی و بسته بندیهای دیگر میتوانید به سایت کنترل پایا شاخه بازارچه یا به کانال تلگرام * خوردنیها * مراجعه کنید.

https://t.me/control_foods
 

بعضی از خواص دارویی که برای چای به و یا همان دمنوش به نقل شده اند :
۱- آرام بخش اعصاب و کمک در رفع خستگی
۲- بوی مطبوع و دلنشین, بعبارتی خوش بو کننده دهان
۳- نشاط آور
۴- اشتها آور و کمک در هضم غذا (مناسب معده های دیر هضم)
۵- مناسب درد گلو, نرم کردن سینه
۶- خاصیت ضد سرطانی
۶- کمک به کاهش فشار خون
۷- دارای ویتامین c
۸- تقویت قلب و کبد
۹- مناسب درمان زخم

طرز تهیه :

مقداری از دمنوش به را در قوری ریخته و به مانند چای سیاه به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه, آن را دم کنید.

دمنوش یا چای به تلخی چای سیاه معمول را ندارد لذا میتوانید آنرا بدون قند یا شکر میل کنید. در صورتی که طعم شیرین تر را دوست دارید, میتوانید به آن اندکی عسل اضافه کنید. عسل را هنگام میل کردن در حالیکه دمای دم کرده به کمتر از 70 درجه سلسیوس باشد به نوشیدنی خود اضافه کنید.
همچنین میتوانید از طعم دهنده های دیگر، نظیر لیموی تازه با طعم ترش, و یا از هل و دارچین برای طعم و عطری متفاوت استفاده نمایید.

سلامت بدن و اقتصاد سالمتر با استفاده از خوردنی های طبیعی سالم داخلی

نویسنده: سید علی شبر
برچسب‌ها:
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.