رونق در بازار جهانی ترموستات‌های هوشمند مخصوص موبایل

سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴
محبوبیت ترموستات‌های هوشمند رو به افزایش است و کارشناسان بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود اعلام کردند در حالی تا پایان سال 2013 میلادی 1.3 میلیون دستگاه از این محصولات وارد بازار جهانی می‌شود، پیش‌بینی شده است که این رقم در سال 2018 به بیش از 8 میلیون دستگاه برسد که با این جریان می‌توان رشد سالانه عرضه این قبیل محصولات را از هم‌اکنون تا سال 2018 میلادی 43 درصد پیش‌بینی کرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، عرضه نوآوری‌های فراوان در حوزه ترموستات‌های هوشمند با حضور شرکت‌های نوپایی Nest Labs، ecobee و EcoFator قوت گرفته و باعث شده است تا این روزها طراحی‌های جدید با قابلیت‌های کاربردی در این محصولات دیده شود تا پس از گذشته چند دهه، تغییرات اندکی در این زمینه به وجود آید.
 
سیستم‌های کنترلی Wi-Fi بیشترین سهم از این بازار را در اختیار دارند و به یک گزینه معمول و کاربردی در کارخانه‌های تولیدکننده تبدیل شده‌اند. پیش‌بینی شده است که در سال 2018 میلادی در مجموع 3 میلیون دستگاه سیستم کنترلی Wi-Fi مخصوص ترموستات‌های هوشمند وارد بازار جهانی شود.
 
همه‌گیر شدن فناوری Wi-Fi به یک پایه ثابت برای گسترش فناوری HAN تبدیل شده است این روزها برای کارخانه‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند و همچنین کاربران یک گزینه ایده‌آل محسوب می‌شود. شرکت ZigBee هم‌اکنون ترموستات‌های هوشمند خود را با این قابلیت تولید می‌کند و پیش‌بینی کرده است که در سال 2018 میلادی بیش از 2 میلیون دستگاه از آن‌ها را روانه بازار جهانی کند.
منبع: قطره
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.