اشکال ریشه‌ای در طراحی سیستم‌های گرمایشی

پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

اشکال ریشه‌ای در طراحی سیستم‌های گرمایشی

رئیس کارگروه پیشگیری از مرگ خاموش، نسبت به وجود اشکالات ریشه‌ای در نحوه طراحی و نصب سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌های مسکونی هشدار داد.
جواد نوفرستی گفت:
هر یک از سیستم‌های گرمایشی در صورتی که به صورت اصولی و استاندارد در واحدهای مسکونی طراحی و اجرا نشوند می‌توانند منجر به بروز حوادث جبران‌ناپذیر شوند. وی با اشاره به مناسب بودن سیستم‌های گرمایشی حرارت مرکزی و موتورخانه‌ای برای واحدهای مسکونی با بیش از 10 واحد، تصریح کرد: با این وجود آنچه در مرحله اول اهمیت قرار دارد آن است که اولا ساختمان‌ها مطابق با اصول ایمنی و مهندسی ساخته شوند، سپس سیستم گرمایشی مناسب مطابق با اصول استاندارد طراحی و اجرا شود و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. نوفرستی با بیان اینکه متاسفانه اغلب سیستم‌های گرمایشی در ساختمان‌ها از سوی افراد فاقد صلاحیت طراحی و اجرا می‌شوند، گفت: بخش عمده دغدغه‌های ما مربوط به ساختمان‌هایی است که با سیستم گرمایشی آبگرمکن و بخاری گازی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند .
وی خاطرنشان کرد: در اجرای سیستم‌های گرمایشی موتورخانه‌ای نیز باید از فناوری‌‌های روز استفاده کنیم و با جایگزین کردن سیستم سنتی دیگ و مشعل موتورخانه‌ای با دیگ‌های چگالشی به سمت ایمنی بیشتر و مدیریت بهینه‌تر انرژی در ساختمان‌ها حرکت کنیم.
مأخذ : دنیای اقتصاد
https://t.me/control_paya

تصاویر
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.