معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر : برنامه دراز مدتی برای قطعی برق در کشور نداریم، ... قطعی برق از طریق شرکت‌های توزیع به مردم اطلاع رسانی خواهد شد

به گزارش برق نیوز، محمودرضا حقی فام، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ، درباره قطعی‌های احتمالی برق در روز‌های آتی اظهار داشت: شرکت مدیریت شبکه برق ایران قرار شد با توجه به درجه حرارت مناطق مختلف و وضعیت مصرف برق کشور، مصرف کل را برای روز بعد پیش بینی کند.

وی ادامه داد: این پیش بینی بر اساس مناطق کشور انجام می‌شود و اگر شبکه برق ایران احساس کرد که تولید و محدودیت‌های انتقال و توزیع و امثالهم برای آن مناطق پاسخگو نیست، محدودیت‌ها به شرکت برق‌های منطقه‌ای اعلام کرده و مشخص شود هر کدام از مناطق چقدر در این محدودیت سهم دارند.

حقی فام تصریح کرد: برای انجام این موضوع، دیسپاچینگ برق منطقه‌ای با شرکت توزیع هماهنگ خواهند شد و این محدودیت‌ها بین شرکت‌های توزیع تقسیم و آن‌ها نیز بین مناطق داخل شهر‌ها تقسیم می‌کنند و بر این اساس هر محدودیتی حتما از قبل اطلاع رسانی لازم به مردم خواهد شد.

معاون توزیع توانیر اعلام کرد: ما هیچ برنامه محدودیت دراز مدت برای کشور نداریم و ممکن است در طول هفته یکی دو روز بخاطر افزایش درجه حرارت این محدودیت‌ها اعمال شود.

وی با اشاره به اینکه به مناطق کشور جدول احتمالی داده شده است، عنوان کرد: اگر مردم در آن مناطق توانستند مدیریت مصرف انجام دهند، آن محدودیت لغو و ممکن است در آن منطقه هیچ خاموشی نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه استان خوزستان توانسته است مصرف خود را ۵۰۰ مگاوات نسبت به پارسال کاهش دهد و در حوزه خوزستان هیچگونه خاموشی نخواهد داشت و محدودیتی ندارند، گفت: بدیهی است برق در استان و منطقه‌ای قطع می‌شود که مصرف خود را به اندازه محدودیت‌ها کاهش نداده باشند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر بیان داشت: طبق برآورد شرکت مدیریت شبکه برق ایران، جمع روز‌های این محدودیت‌ها، حداکثر ۱۵ روز است و این ایام به هیچ وجه پیوسته نخواهد بود و بر اساس شرایط افزایش دما و مصرف این محدودیت‌ها اعمال می‌شود.به گفته ایشان ، این طرح از پنج استان اصفهان، مشهد، همدان، البرز و کرمانشاه آغاز شده و از فردا در کل کشور اجرایی خواهد شد.

منبع: برق نیوز
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.