برق گرفتگی و فوت پیرمرد همدانی

شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

 به گزارش برق نیوز، مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: مرد ۷۱ ساله بر اثر برق گرفتگی و سقوط از روی دستگاه ترانس برق جان باخت.
 

علی احسان صالح عنوان کرد: این فرد بازنشسته در روستای مهاجران اقدام به تعمیر تجهیز‌ها و وسایل برقی می‌کرد. پیرمرد ۷۱ ساله روز گذشته بر روی یک ترانس برق در زمین کشاورزی حضور یافته بود که به علت برق گرفتگی به پایین سقوط کرد.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان اظهار داشت: فرد یاد شده به علت برق گرفتگی، سوختگی و خونریزی مغزی جان خود را از دست داد.

* خطر برق گرفتگی در لوازم الکتریکی را جدی بگیرید *
چند نکته ایمنی در برق در مقاله لینک شده 

 

صالح گفت: برق گرفتگی از حوادث شایعی است که همگام با صنعتی شدن زندگی انسان امروزی، آمار آن افزایش یافته و افراد زیادی به علت رعایت نکردن مسایل ایمنی هنگام دست زدن به لوازم برقی و خانگی دچار صدمات الکتریکی شدند. قرار گرفتن ۲ نقطه از بدن در مسیر جریان برق، موجب عبور برق از بدن می‌شود و با توجه به شدت و مدت عبور جریان برق گرفتگی به وجود می‌آید.
مدیرکل پزشکی قانونی همدان ادامه داد: برق گرفتگی عواقبی نظیر مرگ ناشی از ایست قلبی، سوختگی داخلی و سوختگی خارجی به همراه دارد؛ پس از برق گرفتگی احتمال از کار افتادن کلیه‌ها و قطع دست‌ها به دلیل سوختگی داخلی، زیاد است یا به علت پرت شدن و لرزش ناشی از برق گرفتگی، استخوان‌ها دچار شکستگی می‌شوند.
احسان صالح با بیان حالات مختلف عبور جریان برق از بدن گفت: خطرناکترین حالت ورود جریان از یک دست و خروج آن از دست دیگر است چراکه در این وضعیت به علت عبور جریان برق از قلب و ریه، احتمال از کار افتادن این اعضا و مرگ انسان زیاد است.

منبع: برق نیوز
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.