قرائت کنتور برق از راه دور

سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان شرکت توانیر گفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا و مراجعه نکردن مامور برق، قرائت کنتور‌های برق خانگی توسط مشترکین انجام می‌شود.

"هادی مدقق" با اعلام این خبر به تشکیل و راه‌اندازی پویش صنعت_برق_همیشه_بیدار اشاره کرد و با بیان اینکه صنعت برق به منظور کمک به کنترل شیوع ویروس کرونا، همه توان خود را به کار گرفته و در کنار کادر درمانی کشور ایستاده است، تصریح کرد: در همین راستا تا حد امکان مراجعات حضوری مردم به ادارات برق با توسعه خدمات غیرحضوری کاهش یافته و علاوه بر آن مراجعه ماموران قرائت (کنتورنویسان برق) به درب منازل مشترکان هم به شیوه‌های مختلف دیجیتالی به حداقل خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه برای این کار نیاز به همراهی و همکاری مشترکان داریم، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا برای به حداقل رساندن مراجعه مشترکان به ادارات برق و حضور مأموران قرائت کنتور به درب منازل، شرکت توانیر و شرکت‌های توزیع، علاوه بر توسعه خدمات غیرحضوری، روش‌های مختلف قرائت از راه دور کنتور توسط مشترکان و ارسال آن از درگاه‌های الکترونیکی را از ابتدای سال جدید در دستورکار قرار داده‌اند.

مدقق با بیان اینکه مشترکان به این منظور می‌توانند تنها با داشتن شناسه قبض ۱۳ رقمی، کنتور برق خود را قرائت و اعلام کنند، افزود: برای اعلام رقم قرائت شده توسط مشترکان ، راهکار‌های مختلفی پیش‌بینی شده و به‌منظور اعلام رقم برق قرائت شده از روی کنتور‌ها نیز چهار روش شامل پایگاه‌های اینترنتی، اپلیکیشین‌های موبایلی، پیامک و تماس تلفنی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان شرکت توانیر اظهار داشت: برای آن دسته از مشترکان که نیاز به کمک داشته باشند، مأموران قرائت هر منطقه آمادگی دارند ضمن راهنمایی مشترکان به‌صورت تلفنی، درصورت نیاز با رعایت اصول بهداشتی به محل مراجعه نمایند. در اپلیکیشن خدمات برق، این امکان فراهم شده که با گرفتن عکس از شماره کنتور و پردازش تصویر، عدد کنتور به‌صورت خودکار و بدون نیاز به ورود توسط مشترک، عملیات مورد نظر انجام خواهد شد. 

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان شرکت توانیر تصریح کرد: شهروندان و مشترکان صنعت برق می‌توانند مطابق زمانبندی تعریف شده که از طریق پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد، نسبت به ثبت، قرائت و اعلام کنتور‌های برق خود اقدام کنند.

برپایه این گزارش، پویش صنعت_برق_همیشه_بیدار، به‌منظور نشان دادن حمایت مجموعه صنعت برق از پزشکان و پرستارانی که برای مداوای بیماران کرونا در کشور تلاش می‌کنند، آغاز به کار کرده است.

کنترل پایا بنقل از برق نیوز

منبع: برق نیوز
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.