اتصال برق علت شروع حادثه آتش سوزی در کلینیک سینا

دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

اتصال برق کولر، علت شروع حادثه کلینیک سینا اطهر

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: آغاز حادثه کلینیک سینای اطهر (واقع در خیابان شریعتی تهران) ناشی از اتصالی برق کولر موجود در سقف کاذب پارکینک مجموعه اعلام شده که منجر به آتش سوزی کولر و فروریختن سقف کاذب شده است.

سید جلیل میرمحمدی میبدی عضو کمیسیون بهداشت مجلس در تشریح نشست (13 مرداد ماه) کمیته بررسی حادثه کلینیک سینا در تهران، گفت: با توجه به ابلاغ کمیسیون بهداشت و درمان و دستور نایب رئیس مجلس، جلسه بررسی حادثه کلینیک سینا مجدداً با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سازمان آتش نشانی، مسئول سلامت شورای شهر تهران و نمایندگانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که متولی ایمنی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی وصدور مجوزهای کلینیک هستند، در محل کمیسیون بهداشت  ودرمان مجلس تشکیل شد.

چند خبر مرتبط:

مقصر حادثه کلینیک سینا مشخص شد

آیا پلاسکوها و سینا اطهرها در تهران تکرار می‌شوند؟

هشدار رئیسی به مقصران حادثه کلینیک سینا

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به علت قطعی حادثه آتش سوزی کلینیک سینا، افزود: آغاز حادثه ناشی از اتصالی برق کولر موجود در سقف کاذب پارکینک مجموعه اعلام شده که منجر به آتش سوزی کولر و فروریختن سقف کاذب شده است. در اثر این ریزش مواد الکلی و اشتعالزای موجود در زیر آن محل آتش گرفته و نهایتاً به دو تا از کمپسول‌های اکسیژن سرایت کرده و منجر به انفجار آنها می‌شود. این موارد کاملاً قطعی بوده و از جانب تمامی کارشناسان اعم از آتش نشانی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان علت اصلی حادثه مشخص شده است.

نماینده مردم شهرستان های تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  از جانب دادگستری آقای واحدی تیم 11 نفره ای برای رسیدگی به ابعاد حادثه کلینیک سینا تشکیل شده و که نتایج بررسی ها و بازپرسی‌های آنها پس از برگزاری جلسات مختلفی به ما اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد تیمی با مسئولیت یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه بقیه الله و متخصص در زمینه ایمنی و با حضور نمایندگانی از شورای شهر، آتش نشانی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران برای بازرسی از 5 مرکز جراحی محدود و یکی از بیمارستان‌های نا ایمن شهر تهران تشکیل شده و  نتیجه  گزارش را طی ماه های آتی برای اخذ تصمیمی‌های نهایی به ما منتقل کنند. 

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس، افزود: همچنین مقرر شد کمیته‌ای تشکیل شود که خلاهای قانونی موجود در خصوص متولیان بازرسی‌های ایمنی، فنی، ساختمانی و تاسیساتی را شناسایی کرده و در  قالب یک طرح به کمیسیون بهداشت و درمان ارائه کنند. این طرح می‌تواند از طرف دولت به صورت لایحه به مجلس ارائه شود. از طرفی در صورت مقاومت دولت، مجلس هم می‌تواند این موضوع را به صورت طرح بررسی کند.  

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: در پایان مقرر شد تیم‌های سه نفره‌ای از وزارت بهداشت، شهرداری و مجلس برای سرکشی از خانواده‌های مصدومین و متوفیان حادثه کلینیک سینا اطهر برای دلجویی  و رسیدگی به خواسته‌های آنها تشکیل شود. امیدواری طی یک سالی که به کمیسیون بهداشت و درمان تعهد دادیم این جلسات را به صورت مستمر داشته باشیم تا در بحث قانونی و نظارت جدی تر ورود کنیم تا شاهد حوادث کمتری از این دست باشیم .

مآخذ: مشرق نیوز ، برق نیوز ، تین نیوز

این خبر ضرورت توجه به ایمنی تاسیسات برقی و رعایت مقررات ملی ساختمان و قوانین دیگر در زمینه ایمنی و استاندارد و آمادگی برای بحران را یادآور میشود.

منبع: مشرق نیوز
نویسنده: ویرایش در کنترل پایا
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.