راه حل مشکل برق داشتن کیس کامپیوتر

اگه حس کردین کیس کامپیوتر برق داره، بدنه یخچال برق داره، بدنه وسیله برقی برق داره از اون سرسری نگذرین چون برق خطرناکه و ایمنی در برق مهمه. پس لطفا این متن رو بخونین.

بدنۀ کامپیوتر یا یخچال یا وسیلۀ برقی دیگر برق دارد ، چکار کنیم؟

اگر با لمس قسمتهای فلزی کیس کامپیوتر متوجه وجود برق شدید، اولین راه حل فنی در بادی نظر ، درست کردن اتصال زمین یا ارث (earth) " ارت " برای دستگاه است که راههای اصولی و غیر اصولی ( موقت )  برای این کار وجود دارد. 

هر ساختمان باید چاه ارت و سیمکشی ارت مطابق قوانین نظام مهندسی ساختمان داشته باشد.

اگر از برق سررشته ندارید، به یک کارشناس مهندسی برق یا برقکار ماهر مراجعه نمایید.

اما راه حل ساده و سریع : 

دوشاخه اصلی را که به پریز برق ساختمان وصل است، برعکس کنید، یعنی دوشاخه را از برق بکشید و با چرخش 180 درجه ای آن را به پریز برق بزنید با این کار در واقع مسیر فاز و نول ورودی به محافظ برق کامپیوتر رو جابجا میکنید.

راه حل کامل تر :

اگر راهکار فوق جوابگو نبود باید موضوع بیشتر بررسی شود، اگر برق بدنه کیس، ضعیف و مربوط به الکتریسیته القایی باشه با یک اتصال زمین مشکل حل میشود. البته اصولا باید پایه های قطعات که متصل به بدنه کیس هستند مثل مادر برد، عایق باشند همچنین میشود تک تک قطعات را بردارید و با قطعات جایگزین تست کنید که معمولا متهم اصلی! پاور است که باید تست شود و در صورت خرابی جایگزین شود . چون این کار به دانش و تخصص و امکانات و البته تجربه نیاز دارد،  کار را به یک متخصص و تعمیرکار مجرب و البته با انصاف ارجاع دهید.

نظرات کاربران

توجه: توجه

امکان ثبت نظر برای این مطلب وجود ندارد.