تامین برق کشور تنها با یک درصد از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر

چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳

بنقل از تاسیسات نیوز عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه تا پایان چشم انداز 20 ساله کشور باید بیش از 5 درصدکل انرژی تولیدی در کشورانرژی نو باشد،‌گفت: تولید انرژی های نو مثل خورشیدی و باد در حال حاضرکمتر از یک درصد از کل انرژی کشور است و این قابل قبول نیست.

  حسین نجابت با بیان اینکه آینده انرژی دنیا بر روی انرژی هسته ای و خورشیدی می چرخد، گفت: ناگزیربه سرمایه گذاری در نیروگاههای خورشیدی و استفاده از انرژی های نو هستیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در سرمایه گذاری و استفاده از انرژی های نو عقب هستیم، گفت: تولید انرژی های نو مثل خورشیدی و باد و زمین گرمایی در حال حاضرکمتر از یک درصد از کل انرژی کشور است و این قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی هایی برای استفاده از انرژی های نو شده است و نیروهای جوان و خلاقی در این زمینه داریم، گفت: امید است وزارت نیرو و سایر دستگاهها با جذب سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی بتوانند به موفقیتهایی در این حوزه دست یابند.

به گفته این عضو کمیسیون انرژی مجلس تا پایان چشم انداز 20 ساله کشور باید بیش از 5 درصد کل انرژی تولیدی در کشورانرژی نو باشد.

نماینده مردم  تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با بیان اینکه انرژی خورشید یکی از منابع تامین انرژی رایگان، پاک و عاری از اثرات مخرب زیست محیطی است که از دیر باز به روش‌های گوناگون مورد استفاده بشر قرار گرفته است، ‌گفت: بحران انرژی کشورهای جهان را بر آن داشته که در استفاده از انرژی برخوردی متفاوت کند که در این میان جایگزینی انرژی‌های فسیلی با انرژی‌های تجدیدپذیر و از جمله انرژی خورشیدی به منظور کاهش و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، کنترل عرضه و تقاضای انرژی و کاهش انتشار گازهای آلاینده با استقبال فراوانی روبرو شده است.

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.