درباره پکیج های دیواری که از معمولترین سیستمهای گرمایشی در ایران هستند.

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۳

این مطلب که از سایت پی سی ورد نقل شده شاید برای هموطنان عزیز مفید باشد.

در حال حاضر پکیج های دیواری بهترین و از لحاظ اقتصادی به صرفه ترین راه گرمایش و تولید آب گرم هستند و در اکثر کشورهای اروپائی و بسیاری از مناطق امریکا و کانادا استفاده میشوند.
با توجه به بالا بودن راندمان این دستگاه ها(اکثرا بالای 90 درصد) و راحتی استفاده و استقلال هر واحد و هزینه تعمیر و نگه داری کم در (مقایسه با موتور خونه) و مصرف خیلی کم گاز ( یارانه ها هم حذف شده) میشه گفت بهترین سیستم گرمایشی حال حاضره.

سوال و جواب:

سلام
ما دو ماه هست پکیج ایران رادیاتور فن دار نصب کردیم. صدای فنش مخصوصا شبها خیلی اذیت میکنه. راهی واسه از کار انداختن وجود داره که گارانتی رو هم از بین نبره؟

در ضمن اگه ممکنه یه توضیحی در مورد طرز کار کلی دستگاه میدید؟ مثلا من فکر میکردم که آب همیشه تو رادیاتها در گردشه اما ظاهرا اینطور نیست و هر از گاهی این اتفاق میافته؟
اصلا امکان همچین کاری وجود نداره. فن برای تخلیه اجباری گاز مونوکسید کربن ساخته شده و اصلا امکان حذفش وجود نداره. تنها کاری که میشه کرد اینه که اگه دودکش دستگاهتون فلکسیبل (فنری) هستش، عوضش کنید. چون صدای فن یکم توش میپیچه.
در حالت زمستونی پمپ دستگاه دائما کار میکنه مگه این که جائی شیر اب گرم باز بشه.
مثلا شما دما رو روی 70 درجه تنظیم کرده اید، دستگاه روشن میشه ، شعله تشکیل میشه و انقد کار میکنه که دمای اب داخل رادیاتور ها به 70 برسه. بعد شعله خاموش میشه اما پمپ هنوز کار میکنه تا زمانی که دمای این اب 15 تا 20 درجه کاهش پیدا کنه و این روند ادامه خواهد داشت.

P30World Forums - انجمن های تخصصی پی سی ورلد > موارد دیگر > سـَـبـک زنـدگــی > لوازم خانگی > مشاوره در خصوص پکیج های دیواری و سایر سیستم های گرمایشی

منبع: پی سی ورد
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.