تفاوت ترموستات دیجیتال و مکانیکی

سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳

تفاوت ترموستات دیجیتال ومکانیکی

نوشته شده توسط:احمد معینی
سه شنبه 27 آبان 1393-11:24 ق.ظ

 

 

 
شهروندی گزاش کرد که چندی پیش جهت اصلاح قبض گاز به یکی از ادارات مربوط به شرکت گاز تهران مراجعه نمود. ایشان از اوضاع برخورد غیر متعهدانه مطالبی رانقل نمودند که بنده شرمنده ترجیح میدهم متعهدانه از آنها فاکتور بگیرم چرا که عنوان بدیهیات کار قبیحی است ولی آنچه از دید حقیر سرپا تقیصیر جالب نظر بود و شایان ذکر به اقتضای وضع وبلاگ این بود که حاملان انرژی.... در صرفه جویی مصرف انرژی بسیار کوشا عمل نموده ترموستات مکانیکی هانیول برای سیستم سرمایشی گرمایشی مجموعه خود کار گذارده اند این در حالی است که متخصصان مطلع مستحضر هستند که ترموستات های مکانیکی نوعا دقت کافی در سنس محیط را ندارد و دمای تنظیم شده از از جانب مصرف کننده تقریبی میباشد حال باید پرسید که اگر ارگانهای دولتی خود به اهمیت صرفه جویی مصرف انرژی واقفند آنها را چه میشود که اینگونه به سوء انتخاب دچار میشوند و چه کسی باید مروج فرهنگ بهینه سازی مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف انرژی باشد ؟!!!!
من خود به چشم خویشتن دیدم که.......... در یکی از بیمارستان های خصوصی شهر تهران که در مرکزیت پایتخت واقع شده از سیستم سرمایشی و گرمایشی چیلر و فن کویل استفاده نموده است اما ترموستات ندارد و حتی کلید خاموش وروشن هم ندارد و فن کویل ها دائم در حال کارند، آقا درسته که درآمدتون خوبه و بیماران پولدار ارباب رجوع شما هستند اما بالاخره بیمارند ،سردشان میشود گرمشان میشود و احتیاج به تهویه مطبوع دارند کمی هم خرجشان کنید . 
بگذریم ترموستات های دیجیتال هانیول ، زیمنس، کنترل پایا، یا هر برند دیگری نسبت به ترموستات های آنالوگ و یا مکانیکی دقیقتر و برای صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی مناسب ترند،  البته زیباتر هم هستند و دمای واقعی را نشان میدهند ، قابلیت کالیبراسیون دارند و تفاوتهای زیاد دیگر، خود دانید هر کدام را بخواهید در خدمت هستیم فقط عرایضی که گذشت جهت صداقت در اطلاع رسانی و امانت در مشورت بود و برای فروشنده تفاوتی نمیکند
ما هوای شمارا داریم... نه سرد و نه گرم همیشه بهار
 

 

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.