با تبلیغات گوگل روی ترموستات نست مخالفت شد

شنبه ۶ دی ۱۳۹۳

خبری منتشرشد مبنی بر اینکه گوگل می خواهد روی یخچال ها، داشبورد خودروها و ترموستات های خانگی تبلیغ عرضه کند. بعد از آن، ترموستات های هوشمند شرکت Nest که چند ماه پیش با مبلغ ۳.۲ میلیارد دلار به تصاحب گوگل در آمد، بلافاصله مورد توجه خیلی ها قرار گرفتند چون تبلیغات خانگی بر روی آنها، یکی از اولین و قوی ترین احتمالاتی بود که به ذهن می آمد.

حالا تونی فِیدل، یکی از خالقان آیپاد که موسس شرکت نست نیز هست، توضیحی در این باره داده. او گفته: “نست جدا از بقیه گوگل اداره می شود، با تیم مدیریتی، فرهنگ کاری و برند جداگانه. برای مثال، ما الگوی تجاری پولی داریم در حالی که گوگل الگوی تجاری تبلیغات در بستر خدمات رایگان دارد. ما هیچ مشکلی با تبلیغات نداریم -خودمان کلی تبلیغ می کنیم. موضوع این است که فکر نمی کنیم تبلیغات برای تجربه کاربری محصولات نست خوب باشد.”

با این اوصاف، باید گفت نست جزو نقشه گوگل نیست. ضمن اینکه خود گوگل هم در این باره توضیحی ارائه کرده و می گوید: “طرح اولیه ما خوب منعکس نشده. ما باید متن ارسالی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار را تصحیح کنیم چون نست را بعد از ارسال این توضیحات خریداری کرده ایم و این شرکت هیچ الگوی درآمد از تبلیغاتی نداشته و ندارد.”

خب، با این دفاع فیدل از نست و توضیح گوگل، لااقل می شود امیدوار بود که روی ترموستات ها و هشداردهنده های آتش با برند Nest، تبلیغات گوگلی نخواهیم دید. 

منبع: دیجیاتو
تصاویر
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.