جلوگیری از ورود کالاهای مشابه داخلی

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
 
ایلنا: یک فعال کارگری در قزوین با اشاره به شعار تعیین شده برای سال جاری، معتقد است واردات کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود، مانع رشد دستمزدها و اشتغال‌زایی است و دولت برای همدلی با مردمی که نیروی مولد کشور هستند لازم است واردات کالاهایی که معیشت آنان در گرو تولیدشان است را متوقف کند.

 «عید علی کریمی» واردات بی‌رویه کالا را مهم‌ترین مشکل پیش روی تولید داخلی برشمرد و یادآور شد: ضعف مدیران دولتی در حمایت از تولید داخلی و همزمان اجازه ورود کالای خارجی به کشور، کمر تولید کننده داخلی را شکسته است.

دبیر خانه کارگر قزوین با بیان اینکه مجوز واردات فقط باید به کالاهایی داده شود که در داخل کشور تولید نمی‌شود تصریح کرد: جلوگیری از واردات کالاهایی که در داخل کشور به اندازه نیاز و تقاضای مردم تولید می‌شود ضروری است و این کار می‌تواند منشاء رونق بازار داخلی باشد.
به گفته این فعال کارگری؛ حمایت از تولیدات داخلی مستلزم برطرف کردن موانع تولید است و این حمایت نیازمند ارتقاء فنی کارخانجات تولیدی برمبنای تحقق مانع ملی وسرمایه باشد.
او در ادامه تا کید کرد: تولید کنندگان داخلی نیز باید در جهت ارتقاء تکنولوژی تولید که کیفیت و بهره وری را افزایش می‌دهد تلاش کنند.
وی یاد آور شد: اشتغالزایی درکشور و از بین رفتن بیکاری با الگوسازی فرهنگی و حمایت جدی از تولیدات و تولید‌کنندگان داخلی میسر است.
دبیر خانه کارگر قزوین با بیان اینکه بیکاری در جامعه محسوس است و جوانان تحصیلکرده بی‌کار زیادی در کشور داریم، در خاتمه گفت: مسئولان در سال «دولت و ملّت، همدلی و همزبانی» با تقویت اراده و پشتکار جوانان،  موانع و معضل بی‌کاری را از جامعه ریشه کن کنند.
 

 

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.