ساعت زمین

فردا شب ساعت ۲۰:۳۰ قرار است تمام شهرهای ایران مانند تمامی شهرهای جهان به احترام زمین،خاموش شوند. مراسم ساعت زمین هرسال در آخرین شنبه ماه مارس برای حفاظت از کره زمین برگزار می‌شود.

ساعت زمین (Earth hour) یک روز جهانی است که به ابتکار صندوق جهانی حیات وحش World Wildlife Fund - WWF شکل گرفته است. در این روز شهرهای بزرگ جهان در نقاط شاخص عمده خود چراغ‌ها را خاموش می‌کنند

 هدف برنامه ساعت زمین این است که آگاهی عمومی را نسبت به گرمایش‌جهانی افزایش دهد.

more  وب سایت رسمی: Earth hour

این ابتکار عمل در سال 2007  در سیدنی در کشور   استرالیا آغاز شد و اسپس به کشورهای دیگر گسترش یافت و به رویدادی جهانی بدل شد.

خاموشی‌ چراغ ها در روز زمین همه ساله در اخرین روز شنبه ماه مارس صورت می‌گیرد

اندی رایلی (ANDY RIDLEY) مدیر اجرایی و بنیانگذار "ساعت زمین" در سال 2008 اعلام کرد که 371 شهر و دولت محلی از استرالیا و کانادا گرفته تا فیجی با این خاموش کردن 60 دقیقه‌ای در 29 مارس (10 فروردین) ساعت 9:00 به وقت گرینویچ موافقت کردند.

سازمان‌دهندگان این ابتکار عمل امیدوارند که این اقدام مردم را تشویق کند که آگاهی بیشتری در مورد مصرف انرژی کسب کنند و دریابند که تولید برق با سوزاندن سوخت‌های فسیلی مانند نفت و گاز، جو زمین را آلوده می‌کند و در ایجاد پدیده گرمایش جهانی نقش دارد.

در سال 2011 این رویداد به حدی گسترش یافت که در بیش از 5200 شهر در 135 کشور برای یک ساعت چراغ‌ها را  در نقاط عمده خاموش شد.


 

 

تصاویر
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.