15000 مگاوات مصرف برق وسایل سرمایشی

معاون راهبری مدیریت شبکه برق گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد تاکنون بیش از حدود ۱۵ هزار مگاوات مصرف برق به وسایل سرمایشی تعلق دارد که پیش‌بینی‌ها حاکی از افزایش این نسبت در صورت تداوم گرمای هوا خواهد بود.

به گزارش برق نیوز، مصطفی رجبی مشهدی  معاون راهبری مدیریت شبکه برق ایران در گفت‌وگو با شبکه خبر ضمن قدردانی از مردم بخاطر همکاری با صنعت برق جهت کاهش مصرف، اظهار داشت: پیش بینی‌های هواشناسی حاکی از افزایش ۱. ۵ درجه دمای هوا در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تابستان است که همین مسأله باعث افزایش مصرف برق در سراسر کشور شده است.

وی افزود: آمار‌ها نشان می‌دهد تاکنون بیش از حدود ۱۵۰۰۰ مگاوات مصرف برق به وسایل سرمایشی تعلق دارد که پیش بینی‌ها حاکی از افزایش این نسبت در صورت تداوم گرمای هوا خواهد بود.

وی تصریح کرد: در روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه ما شاهد رکورد بی‌سابقه ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاواتی مصرف برق بودیم که امیدوارم با همکاری مردم شاهد افزایش این عدد در روزهای آتی نباشیم.
رجبی مشهدی ادامه داد: روند افزایش مصرف در سال‌های گذشته نشان می‌دهد ما سالانه حدود ۵ درصد افزایش مصرف داشتیم و صنعت برق نیز برای چنین افزایشی پیش بینی‌های لازم و امکانات را فراهم کرده است و مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی تأکید کرد: اوج مصرف برق معمولاً از ساعات ۱۴ تا ۱۶ بعد از ظهر معمولاً اتفاق می‌افتد که امیدواریم با همکاری مردم و مشارکت‌های هر چند کوچک شاهد بالا رفتن دوباره پیک مصرف برق مثل روز ۱۴ تیرماه نباشیم.
 
چند توصیه از کارشناسان کنترل پایا :
 
از کولرهای کم مصرف استفاده کنید.
کولر در سایه باشد.
از کولر آبی در حالت کند و از کولرگازی با دمای 22 تا 25 درجه ترموستات استفاده کنید.
در روشنایی روز لامپها را خاموش کنید.
سعی کنید در ساعات اوج مصرف ( در تابستان حدود 12 تا 16 و 20 تا 22 ) از وسایل برقی پرمصرف استفاده نکنید و کولرها را برای مدتی خاموش کنید. 
 
منبع: برق نیوز
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.