دستگیری باند سارقان برقی شهرکرد

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸

یکی از علل قطعی برق و دوفاز شدن برق، دزدی کابل و سرقت تجهیزات شبکه انتقال برق است.

برای جلوگیری از آسیب تجهیزات و لوازم برقی بعلت نوسان برق، قطع و وصل برق و دوفاز شدن، بهتر است از محافظ یا استابلایزر یا یو پی اس ( برق اضطراری ) استفاده کنیم.

به گزارش گروه استان های برنا؛ سردار غلامعباس غلامزاده با بیان این خبر اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت تجهیزات انتقال نیرو و ابزارآلات برقی در سطح شهرستان شهرکرد، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران فرماندهی انتظامی بخش لاران قرار گرفت. 

وی افزود: مأموران با اقدامات تخصصی 6 سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند و به 6 فقره سرقت اعتراف کردند و اموال مسرقه شامل تجهیزات انتقال نیرو و ابزارآلات برقی به ارزش 200 میلیون ریال از آنان کشف شد. 

فرمانده انتظامی انتظامی استان با اشاره به اینکه متهمان  پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند به شهروندان توصیه کرد: برای پیشگیری از سرقت، مکان مورد نظر خود را تا حد امکان خالی نگذارند و برای پنجره‌های قابل دسترسی و نقاط نفوذ پذیر مانند نورگیر، پاسیو و نیز بر روی دیوارهای کوتاه حفاظ مقاوم و مطمئن نصب کنند. 

از نتایج اقدام به سرقت کابل برق و تجهیزات شبکه انتقال و توزیع برق، برق گرفتگی و گاهی مرگ دزد، دستگیری مجرمان و قطع برق و نوسان برق عده ای از مشترکین میباشند.

طنز تلخ خطو درباره دزدی کابل برق:  

https://www.aparat.com/v/lWrSO

خبر تاسف باری دیگر: دزد نگون بخت کابل زنده زنده طعمه آتش شد

به گزارش برق نیوز، اسدالله ناکینی فرمانده انتظامی شهرستان سمنان گفت: یک سارق سمنانی درحال سرقت سیم و کابل در محدوده شهرک صنعتی بزرگ شهر سمنان بود که دچار برق گرفتگی شد.

اما جریان را شاهدین حاضر در حادثه این گونه توصیف کردند؛ شب گذشته و در زمان بازگشت یکی از مینی بوس‌های شهرک صنعتی سمنان، راننده و کارگران شرکت نقطه چوب سمنان در حال عزیمت به محل کار متوجه نور و شعله‌های آتش کنار جاده می‌شوند که از داخل خودرو قابل رویت بود.

حاضرین در صحنه پس از توقف خودرو و پیاده شدن از ماشین متوجه مردی می‌شوند که در میان شعله‌های آتش در حال سوختن بود.

حریق با تلاش مردم خاموش می‌شود و با تماس اورژانس و نیروی انتظامی عوامل امدادی در صحنه حاضر می‌شوند. اما کار از کار گذشته است. این طور که از شواهد مشخص است فرد حادثه دیده سارق کابل برق بوده که در هنگام سرقت دچار حادثه می‌شود و همدست یا همدستان این سارق نگون بخت با دیدن صحنه پا به فرار می‌گذارند و دوست خود را در میان شعله‌های اتش رها می‌کنند.

اسدالله ناکینی در خصوص وضعیت این سارق افزود: سارق سیم و کابل پس از برق گرفتگی، به مرکز درمانی منتقل شد که در بیمارستان جان باخت.

وی افزود: هویت جوان ۳۰ ساله جان‌باخته به دلیل برق گرفتگی در حین سرقت سیم و کابل به دلیل شدت آسیب و سوختگی زیاد قابل شناسایی نیست.

منبع: رکنا

 

نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.