هزینه برق کولر گازی شما بر چه مبنایی محاسبه میشود؟

به گزارش تاسیسات نیوز  سیدمحمد هاشمی افزود: ساده‌ترین راه صرفه‌جویی برق، خاموش کردن تجهیزات اضافی است و خاموش کردن معادل یک لامپ 100 وات لوازم برقی اضافه به‌ازای هر مشترک در کشور، فرصت تامین برق سه میلیون مشترک خانگی را فراهم می‌کند.

وی گفت: معمولاً در منازل از چندین یخچال و فریزر که برخی از آنها غیرضروری است، استفاده می‌شود که بدون هیچ مشکلی می‌توان برخی از این وسایل را از 15 تیر تا 15 مرداد که اوج مصرف برق است، خاموش کرد و این کار نقش مهمی در تامین برق در ساعت‌های اوج بار دارد. وی با بیان اینکه مصرف برق ماهانه یک یخچال تقریباً معادل یک کولر آبی است، اظهار داشت: با خاموش کردن یک یخچال در تابستان با وجود استفاده از کولر آبی در این فصل، بهای برق مشترکان با ماه‌های غیرگرم تفاوت چندانی نخواهد داشت.

وی با تاکید بر این که با توجه به موقعیت آب و هوایی تهران، کولرهای آبی می‌تواند گزینه مناسبی برای ایجاد هوای مطبوع باشد، هشدار داد: استفاده از کولرهای گازی هزینه برق مصرفی را به‌شدت افزایش می‌دهد. وی با بیان اینکه براساس اطلاعات، مصرف ماهانه حدود 66 درصد از مشترکان برق تهران کمتر از 200 کیلووات ساعت و مصرف 25 درصد از مشترکان بین 200 تا 300 کیلووات است، افزود: معیار مناسب مصرف در تابستان حدود 250 کیلووات ساعت در ماه است.

وی تصریح کرد: تعرفه‌های برق برای مشترکان خانگی پلکانی است و با افزایش مصرف، بهای برق به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.  وی خاطرنشان کرد: هزینه برق دو ماهه یک مشترک با مصرف ماهانه 600 کیلووات ساعت 10 برابر هزینه برق یک مشترک با مصرف برق 200 کیلو وات ساعت در ماه است یعنی با افزایش سه برابری مصرف، هزینه برق 10 برابر افزایش می‌یابد.

( قابل ذکر است استفاده از  ترموستات های تک فصل اتاقی برای کولرهای آبی نیز ضمن تأمین رفاه مصرف کننده در صرفه جویی مصرف برق نقش بسزایی ایفا میکند که در خبر منقول از تاسیسات نیوز اشاره ای به آن نشده است- مدیریت بازار یابی  کنترل پایا )

هزینه برق کولرگازی شما برچه مبنایی محاسبه می شود؟

تصاویر
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.