پروژه استانداردسازی اینترنت همراه همکار جدید پیدا کرد: ماکروسافت

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳

مایکروسافت به جمع شرکت‌هایی پیوست که با طرح استانداردسازی اینترنت اشیا همکاری می‌کنند. در حال حاضر این گروه که اتحادی موسوم به All Seen تشکیل داده اند، 50 عضو دارد.

به گزارش فارس به نقل از اتوورلدنیوز، هدف اصلی این گروه یافتن راه هایی به منظور متصل کردن همه اشیا و وسایل به شبکه اینترنت است. از جمله دیگر اعضای گروه یاد شده می توان به پاناسونیک، ال جی و کوالکوم اشاره کرد.
اعضای AllSeen امیدوارند بازار محصولات خانگی قابل اتصال به اینترنت را ارتقا داده و پروتکل های استاندارد مورد نیاز برای اتصال خودروها، وسایل مختلف و ابزار پوشیدنی به یکدیگر و همین طور اینترنت را ابداع نمایند. از جمله وسایلی که به این شکل به هم متصل خواهند شد، می توان به ترموستات ها، سیستم های امنیتی، تلویزیون ها، محصولات بی سیم و ... اشاره کرد.
اتحاد AllSeen اولین بار توسط کنسرسیوم غیرانتفاعی بنیاد لینوکس تشکیل شد و رهبری آن بر عهده شرکت Qualcomm بوده است. از جمله اقدامات اولیه این گروه ابداع استاندارد ارتباطی AllJoyn بوده که مرتبط کردن وسایل خانگی و محصولات پوشیدنی را ممکن می کند.
قرار است این استاندارد به رایگان در دسترس شرکت ها قرار بگیرد تا از آن در محصولاتشان بهره بگیرند. اما هنوز مشخص نیست که آیا این استاندارد فراگیر می شود یا خیر.
نظرات کاربران

شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
حروف بزرگ و کوچک یکسان است.